Sreda,

Juršinci - vežica: +Ana Slejko roj. Bec

Maksimiljan Celjski, mučenec

Juršinci - vežica: +Ana in Lovrenc Čuš in Jože Lenart

Župnijska Karitas sv. Marija Polenšak deluje od leta 2003.
Delujemo kot prostovoljci iz različnih vasi. Predsednik in duhovni vodja Župnijske Karitas je g. župnik Slavko Štefko, voditeljica je Dragica Petek iz Hlaponc.

V naši skupini še delujejo:
  • Ernejčič Zdenka - Hlaponci
  • Petek Jožica - Polenci
  • Hojnik Marija - Bratislavci
  • Štebih Ivanka - Polenci
  • Štebih Janez - Polenci
  • Plohl Jožica - Slomi
  • Kovačič Štefka - Ilošak
  • Janžekovič Marija - Prerad

Vodilo naše ŽK je pomagati človeku, ki je zašel v socialno stisko, ga tarejo bolezni, invalidnost ali druge življenske tegobe.
Pomagamo družinam in posameznikom z obleko, hrano, plačilom položnic ali šolskih potrebščin.
V letu 2008 smo pomagali zgraditi kopalnico družini s petimi otroki. 70 družinam v naši župniji smo razdelili denarno pomoč po neurju s točo. Vključili smo se v program delitve hrane iz EU, ki smo jo v letu 2008 dvakrat razdelili, pričakujemo pa jo tudi v letu 2009.
Ob večjih praznikih obiščemo bolne in ostarele v naši župniji s skromnimi darili in lepim voščilom.

Sodelujemo z RK in po potrebi tudi s centrom za socialno delo in pomoč.
Srečujemo se enkrat mesečno, po potrebi tudi večkrat. Združujemo se v Dekanijsko Karitas, kjer imamo mesečna srečanja. Izmenjamo razni material, izkušnje, misli, vzpodbude in se duhovno bogatimo. Obiskujemo izobraževanja, ki jih pripravlja Nadškofijska Karitas Maribor.

Če zamenjujete pohištvo, ali so vaši otroci prerasli oblačila .. , ne zavrzite jih.
Pokličite nas!
Ljudje so potrebni pomoči!

Če ste v stiski, če rabite pomoč, se obrnite na naše sodelavce, ki vam bodo pomagali ali poiskali ustrezno pomoč, če sami ne bodo zmogli.

Kaj nam daje moč za delo?
Vera. Ljubezen do bližnjega in občutek, da smo koristni. Nič ni lepšega od nasmeha, ko nekomu polepšaš dan.
Želimo, da se nam pridružite. Naj Karitas zaživi v vsakem izmed vas.

2017 © Župnija Polenšak  |  Urednik: =Marian= Domov   |   O župniji   |   O cerkvi   |   Oznanila   |   Povezave   |   Kontakt  |