Petek,

Juršinci: Sv.krst: JAN ZAVEC

Juršinci: Sv.krst: KATARINA BOKŠA

Cerkveni pevski zbori

Otroški pevski zbor (Otroški pevski zbor več ne deluje.)

Nastop ob občinskem prazniku občine Dornava
Dornava, 6. junij 2010

Srečanje otroških in mladinskih cerkvenih pevskih zborov naše dekanije

Lani, ko smo takšno srečanje na Polenšaku organizirali prvič, smo zborčkom, dekaniji in drugim obljubili, da bo srečanje postalo tradicionalno in da se prihodnje leto na Polenšaku ponovno srečamo. Obljubo smo držali in v nedeljo dne 15. novembra k nam, v našo cerkev povabili tri otroške oz. mladinske cerkvene pevske zbore naše dekanije enega pa iz sosednje župnije sv. Lenart v Podgorcih. Od dekanijski zborčkov so se vabilu odzvali mladi pevci iz župnije Sv. Marko v Markovcih, zborček iz župnije sv. Urban v Destrniku, naši zahodni sosedje iz župnije sv. Doroteja v Dornavi, nastopili pa smo tudi domačini iz Polenšaka.

OPZ Polenšak
Gostitelji srečanja – OCPZ Polenšak

Vsak zborček se je predstavil z dvema pesmima, na koncu pa je sledila skupna pesem. Pred skupno pesmijo nam je nekaj vzpodbudnih besed namenil naddekan gospod Marijan Fesel. Cerkev je bila vnovič polna, prišli so dekanijski duhovniki, starši, stari starši… Bilo je domače, prisrčno, lepó.

OPZ Dornava
Nastopil je tudi zborček iz sosednje župnije

Sv. Doroteja Dornava – Dorotejini otroci In tako se je nadaljevalo tudi po srečanju v cerkvi, kjer smo v veroučni učilnici in na prostoru med cerkvijo in župniščem s pomočjo naših mam in gospa iz župnijske Karitas nadaljevali s krajšim družabnim delom ob skromnem prigrizku. Vsekakor smo ob koncu rekli Bogu hvala in Mariji polenski za prelepo popoldne in nasvidenje do prihodnjega leta!

Martina Horvat

Vir: Članek iz občinskega glasila občine Dornava, 16. dec. 2009

Oglejte si fotografije
Revija OPZ, Polenšak 15. 11. 2009