Duhovna misel
Pozdravljeni na spletnih straneh župnije Polenšak!

PONOVNO SO DOVOLJENE SVETE MAŠE Z LJUDSTVOM V CERKVAH

NA SPLOŠNO VELJAJO NASLEDNJA NAVODILA:

1. Pri sveti maši moramo nositi zaščitno masko ter si pri vhodu razkužiti roke. V cerkvah moramo ohranjati razdaljo 1,5 metra, ZATO BO OB SOBOTAH ob 18.00/19.30 DODATNA NEDELJSKA SV. MAŠA, DA SE PORAZDELIMO. Sv. Obhajilo PREJMEMO samo na roke. Po vsaki sveti maši bo potrebno obvezno prezračiti cerkev.

2. Blagoslovljena voda ob vstopu v cerkev je umaknjena. Pri vstopu v cerkev se spoštljivo pokrižamo in pokleknemo, da počastimo Jezusa v presvetem Rešnjem Telesu.

3. Ponovno je dovoljeno podeljevanje zakramenta sv. krsta in cerkvene poroke z največ 15 udeleženci. Cerkveni pogrebi se izvajajo tako kot do sedaj ob upoštevanju državnih predpisov. Župnijski verouk je do nadaljnjega še vedno odpovedan in poteka na daljavo.

4. Birme in prva sveta obhajila so prestavljena na jesenski čas.

Telovska procesija, 10. 6. 2018

Žegnanje traktorjev, 22. 4. 2018

Velikonočna procesija na Polenšaku, 1. 4. 2018

Fotografije