Petek,
14. december 2018
Janez od križa, duhovnik

POLENŠAK: +Mernikovi, Tipoldovi in Terezija Golob; +Franc Viher, od Marte Čuš z družino

JURŠINCI: SEJA ŽPS

Drinske mučenke

JURŠINCI: +Alojz in Marija Rojht, od nečaka Jožka z družino; +Franc Kuhar, od sestre Silve z družino

POLENŠAK: +Marija - obl., Martin Cvetko in rodbine Cvetko - Vršič

Cerkveni pevski zbori

Starejši mešani pevski zbor
Zborovodja, organist: Roman Janžekovič

Mešani pevski zbor - Magnificat
Zborovodja: Zlatko Munda, organistka: Gabriela Petek

Otroški pevski zbor*
Zborovodja: Martina Horvat, glasbenika: Gabriela Petek, Marjan Petek

*Otroški pevski zbor več ne deluje.

***************************************************************************************
Cerkvena pevka, cerkveni pevec!

V slavo Bogu, na čast Mariji Polenski in v veselje vernikov, zbranih pri bogoslužju, zlasti ob nedeljah in praznikih v naši cerkvi odmeva žlahtna pesem. Cerkveni pevci s petjem pri bogoslužju spodbujajo in navdušujejo Božjem ljudstvo v ladji. Kdor se jim želi priključiti, mora znati sodelovati z duhovnikom, mora biti prilagodljiv, čutiti mora skupinsko pripadnost in biti močno povezan z zborom ter verniki.
***

Veselje do petja in sooblikovanje bogoslužja s pesmijo naj ZDRUŽUJE žene in može v pevskem zboru.
***

Pevke in pevci trudite se zato, da se med korom in oltarjem nenehno pretaka življenje Jezusa, ki živi med nami!

2018 © Župnija Polenšak  |  Urednik: =Marian= Domov   |   O župniji   |   O cerkvi   |   Oznanila   |   Povezave   |   Kontakt  |